Mazurskie ryby – propozycje na mazurski obiad

Mazury są jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w całej Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są naprawdę piękne. Zachwycają przyjezdnych swoją prostotą i dziewiczością. Nie zniszczone przez ingerencję człowieka. Co roku przyciągają osoby, które chcą odpocząć blisko natury i podziwiać jej piękno.

mazurskie ryby

Oprócz korzystania z dobrodziejstw natury warto, a nawet trzeba skorzystać z przysmaków kulinarnych. Region ten obfituje również w wiele specjalności typowo mazurskich. Podstawą kuchni mazurskiej są mazurskie ryby. „Saute”, w sosie z okolicznych leśnych grzybów, a nawet w postaci pierogów z rybą. Możliwości jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczególnie warto odwiedzić Mazury latem, wtedy wówczas okoliczne restauracje obfitują w świeże mazurskie ryby pochodzące prosto z pobliskich jezior. Ryby serwowane są tutaj niemalże w każdej postaci – najpopularniejsze są smażone, bez żadnych dodatków typu sosy, które zaburzają nam poznanie prawdziwego smaku ryby. Jednak w karcie menu restauracji możemy również znaleźć pozycje takie jak – ryby w sosie kurkowym, czy borowikowym. Są również takie dania jak ryba w occie, frytki z popularnej na Mazurach „stynki”, a także pierogi, czy zapiekanki z rybą.

Mazurskie ryby – po które warto sięgnąć będąc na Mazurach?

Najczęściej spotykaną, a zarazem najlepszą mazurską rybą jaką możemy zjeść na Mazurach jest zdecydowanie sandacz, a zaraz za nim okoń. Są to pozycje, które nie rozczarują nikogo. Zazwyczaj podawane jako filety – są delikatne i „bezproblemowe” w jedzeniu w odróżnieniu od ryb podawanych „w całości”. Są to pozycje bardzo chętnie wybierane przez naszych gości, które nie spotykają się absolutnie z żadną krytyką.

Restauracja Mazur Syrenka 

W naszej restauracji serwujemy również świeże, lokalne mazurskie ryby z pobliskich jezior mazurskich. Również u nas nasi goście mogą zjeść dwie z najlepszych i najpopularniejszych – sandacza i okonia w towarzystwie frytek i pysznej sałatki sezonowej ze świeżych warzyw.

Nasza restauracja znajduje się w przepięknym otoczeniu przyrody. Zjedzenie ryby w takich okolicznościach to czysta rozkosz dla duszy i ciała. Jesteśmy miejscem „ z duszą”, które znajduje się w samym sercu Krutyni.