Mazurskie specjały

Pierwszy weekend wakacji mamy już za sobą. Pogoda dopisuje, a co więcej sprzyja ona wakacyjnym wyjazdom i wycieczkom. A w przerwie od zwiedzania trzeba zjeść coś pysznego. Nasza restauracja serwuje przepyszną kuchnię pełną mazurskich specjałów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie zarówno dzieciaki jak i dorośli. Kuchnia mazurska obfituje przede wszystkim w różnego rodzaju ryby. To one królują na talerzach w większości mazurskich restauracji.

W jakie dania obfituje kuchnia mazurska?

Mazury to region, który słynie nie tylko z przepięknych terenów i bogactwa natury.  Jest to miejsce, gdzie można zakosztować wielu regionalnych dań, które oczarują nawet najbardziej wymagające podniebienia. Mazurskie specjały to głównie ryby i wszelkie dania z nich wykonane, ale również ziemniaki. Gospodynie z mazur są w stanie wyczarować z nich najróżniejsze dania zarówno na słono jak i na słodko. Mazurskie specjały łączą w sobie elementy kuchni niemieckiej, kresowej i staropolskiej. Są to dania proste, a zarazem pyszne i pełne smaku.

Mazurskie restauracje oferują wachlarz mazurskich specjałów. Klienci mają w tym zakresie szerokie pole do popisu.

mazurskie specjały
mazurskie specjały

Restauracja Syrenka – wielowiekowa tradycja mazurska

Restauracja Syrenka jest miejscem, które od pokoleń zachwyca klientów różnorodnością mazurskich specjałów. Bazujemy na najwyższej jakości produktach, a także na świeżych mazurskich rybach pochodzących z okolicznych jezior i wód. Tradycja jest dla nas najważniejszą, dlatego przekazujemy ją również w kuchni. Nasze przepisy wywodzą się sprzed wielu pokoleń, jednak mimo to ciągle zachwycają naszych gości. Mazurskie specjały, które serwujemy dla naszych gości to prawdziwa magia mazurskich smaków.

Poza pysznym jedzeniem można spędzić u nas miły czas w gronie najbliższych w niesamowitych okolicznościach przyrody. Jesteśmy bowiem położeni nad samą rzeką, a przy naszej restauracji rozciąga się słynna rzeka Krutynia.

Jeśli zatem chcesz zakosztować prawdziwych mazurskich specjałów w klimacie mazurskim koniecznie do nas wpadnij!

ZAREZERWUJ stolik za pośrednictwem formularza na naszej stronie, przyjedź i zakosztuj prawdziwych Mazur!