Seans saunowy – chwila odprężenia i relaksu dla ciała i ducha

Seans saunowy to idealny sposób na chwilę relaksu dla każdego. Poza licznymi właściwościami zdrowotnymi, zabieg tego typu przynosi nam chwilę ukojenia i odprężenia. Jest to doskonała forma odnowy biologicznej, która poprzez cieplne bodźce oddziałuje na nasze ciało. Zabieg ten pozytywnie wpływa na odprężenie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Poza tym seanse saunowe wspomagają nasz organizm w zakresie poprawy krążenia krwi, a także przyspieszenia przemiany materii. Oczywiście istnieją również przeciwskazania do korzystania z seansów saunowych i przed przystąpieniem do takiego zabiegu należy skonsultować się z lekarzem. W ten sposób unikniemy przykrych konsekwencji.

Coraz częściej sauny możemy spotkać w miejscach takich jak siłownie. Korzystanie z nich staje się coraz popularniejsze.

Jak się przygotować na seans saunowy?

Przed przystąpieniem do seansu saunowego należy skorzystać z toalety oraz wziąć ciepłą kąpiel. Pobudzi to mechanizmy wydalania ciepła z naszego organizmu. Ciało należy dokładnie osuszyć i zdjąć z siebie wszelką biżuterię, aby uniknąć poparzeń ciała. Po zakończonym seansie saunowym należy schłodzić ciało najpierw letnią, a później zimną wodą – od nóg w kierunku serca.

Temperatura w saunie wynosi około 80 – 100 stopni Celsjusza. Wilgotność w pomieszczeniu to 10-20 procent. Seanse saunowe nie zawsze muszą wyglądać w ten sam sposób, jednak są pewne zasady, których bezwzględnie powinniśmy przestrzegać. Pomogą nam one odprężyć się i korzystać z sany w sposób bezpieczny dla nas i dla naszego zdrowia.

seans saunowy

Pomysł na wieczór z seansem saunowym

Na terenie naszej restauracji – w naszym pięknym ogrodzie znajduje się sauna fińska. Jest to zatem doskonała okazja, aby zaplanować romantyczny wieczór we dwoje lub spotkanie z grupą znajomych. To doskonały pomysł na zaskoczenie bliskich osób i zrobienie im miłej niespodzianki połączonej z seansem saunowym oraz pyszną kolacją w naszej restauracji. Idealne położenie sauny daje nam możliwości to schłodzenia ciała po seansie saunowym w rzece Krutyni.