Za co kochamy kuchnię polską?

Kuchnia polska jest uwielbiana nie tylko przez nas Polaków. Nasze regionalne dania zdobywają popularność również wśród Europejczyków oraz ludzi na całym świecie. Dania kuchni polskiej to przede wszystkim różnorodność oraz doskonała kompozycja przypraw.

Co wyróżnia kuchnię polską na tle innych?

Tradycyjne potrawy kuchni polskiej charakteryzuje przede wszystkim ilość jedzenia oraz dość spora kaloryczność. Potrawami regionalnymi najemy się zdecydowanie do syta. Zazwyczaj polski obiad składa się z dwóch dań, gdzie pierwszym jest zupa, a drugim zazwyczaj mięso, ziemniaki oraz surówka.

W większości restauracji spotkamy typowe dania kuchni polskiej wykonane na wiele przeróżnych sposobów. Jednak sztandarowymi propozycjami obok których nie można przejść obojętnie są:

– kotlet schabowy,

– golonka pieczona w piwie,

– zrazy,

– rosół,

– żurek,

– pomidorowa.

Każdy z nas zna powyższe propozycje i na pewno przyrządza je również we własnej kuchni w końcu bez nich nie ma prawdziwego polskiego obiadu.

kuchnia polska
kuchnia polska

W kuchni polskiej główną rolę odgrywają również ziemniaki, które możemy podać na multum różnych sposobów. Zaczynając od zwykłych gotowanych ziemniaków serwowanych do obiadu z koperkiem, kończąc na babce ziemniaczanej wykonanej z pieczonych utartych ziemniaków.

Kuchnia polska to również wiele gatunków ryb, które Polacy również kochają i bardzo chętnie urozmaicają nimi swoje diety. Kto nie zajada się podczas niedzielnych obiadków pyszną smażoną rybką z ziemniaczkami i surówką z kiszonej kapusty.

Kuchnia polska w Restauracji Syrenka

Również Restauracja Syrenka jest wielkim miłośnikiem kuchni polskiej, dlatego w naszym menu znajdziecie mnóstwo propozycji dań typowo polskich.

Ponieważ znajdujemy się na terenie przepięknego regionu Mazur – wśród naszych dań nie brakuje propozycji typowo regionalnych, z których słyną Mazury.

Jesteśmy przekonani, że pozycje z naszego menu zachwycą nawet tych najbardziej wymagających. Polecamy spróbować pasztet z gęsi, zupę rybną, a także dania z pozycji – pyszności babci Adeli, gdzie nie zabraknie typowo polskich pyszności. Domowe, ręcznie lepione pierogi w wielu wersjach, babka ziemniaczana, placki ziemniaczane, a na deser przepyszne racuchy z jabłkami.